شرکت آروَن لایق پارسیان با نام اختصاری آلپ و شماره ثبت ۱۸۹۰۳ در سال ۱۳۹۸ توسط گروهی از فعالان صنعت غذا  تأسیس شد. صنعت غذا در کشور عزیزمان طی سه دهه اخیر با سرعت قابل ملاحظه ای در حال رشد بوده است  و با توجه به بازارهای منطقه ای و فرامنطقه ای متصور ، آینده درخشانی نیز در پیش خواهد بود. هدف از تأسیس این شرکت ، کمک به کارفرمایان و کارآفرینان عزیز و گرانقدر در حوزه های مختلف صنایع غذایی از ارائه ایده اولیه تا نهایتا فروش و توزیع فراورده های تولیدی و کاستن از فشارهای مختلف وارد آمده بر آنهاست.

هیأت مدیره و مؤسسان این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه کسب شده در طی سالیانِ فعالیت و تلاش در صنایع غذایی و صنایع وابسته به آن و استفاده از علوم نوین و نوآوری ، قصد دارند تا یاور و همراه واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران محترم باشند .

دامنه تخصص و فعالیت های شرکت آلپ در حوزه صنایع غذایی و صنایع وابسته به آن شامل : صفر تا صد طراحی و تاسیس کارخانه، طراحی استقرار و چیدمان تجهیزات و ماشین الات،  تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی، راه اندازی کارخانه، فرمولاسیون فراورده های تولیدی، راه اندازی آزمایشگاه، رفع عیوب و مشکلات تولید، کاهش قیمت تمام شده، کاهش ضایعات تولید، راه اندازی واحد تحقیق و توسعه، مشاوره اجرای سیستم های مدیریت کیفیت (ایزو ۹۰۰۰، ایزو ۲۲۰۰۰ ، ایزو ۱۷۰۲۵ ، OHSAS و غیره) تهیه و تأمین تجهیزات و ماشین آلات ، تهیه و تأمین مواد اولیه تولید و بسته بندی، بهبود کیفیت فرآورده های تولیدی، طراحی و بهبود عملکرد تصفیه خانه های صنعتی، جذب نیروی انسانی متخصص، تأمین قطعات یدکی ، شیرآلات  و لوله و اتصالات ، بازطراحی سیستم های توزیع و فروش، فروش محصولات.

شرکت آلپ در انجام هر یک از فعالیتهای مذکور از افراد متخصص، آگاه و مجرب استفاده می کند و ارائه خدمات مطلوب و کسب رضایت مشتریان یکی از اساسی ترین اهداف شرکت می باشد.